تخلیه چاه یکی از کارهایی است، که تقریبا در بیشتر خانه هایی که چاه دارند، انجام می شود. این عمل حتما باید توسط متخصص، وبا استفاده از وسیله های مخصوص انجام شود. تخلیه چاه به وسیله پمپ های لجن کش یا مکنده های قوی، انجام می شود. یک شخص غیر حرفه ای که تخصصی در این زمینه ندارد نه تنها در انجام این کار به مشکل بر می خورد بلکه به میزان بسیار بالایی در معرض خطر قرار می گیرد. همچنین خسارات مالی زیادی را نیز به بار خواهد آورد. در نتیجه کار را باید به متخصص آن بسپاریم.

تخلیه چاه

در بیشتر خانه هایی که چاه حفر شده بعد از گذشت 5 تا 6 سال چاه فاضلاب بالا می زند. هنگامی مشخص می گردد که چاه فاضلاب پر شده که در توالت، کفشوی حمام، همچنین در سیفون دستشویی و یا آشپزخانه آب، کف صابون و فضولات بالا بزند. موقعی که این علائم را در خانه خود مشاهده کردید باید سریعا به تخلیه چاه خود اقدام نمایید. زیرا اگر در انجام این کار درنگ کنید؛ سبب پخش شدن میکروب ها، باکتری ها و ویروس ها می شود که برای سلامتی اهل خانواده بسیار مضر می باشد. ضمن اینکه در هنگام تخلیه چاه نیز باید دقت شود که مواد فاضلابی در محیط پخش نگردد زیرا همانطور که گفته شد این فاضلاب ها مملو از میکروب ها و… هستند. برای تخلیه این مواد و فضولات، نیاز به شخص کاربلد و تکنسین آگاه می باشد.

تخلیه چاه چگونه انجام می گیرد؟

تخلیه چاه کاری بسیار دشوار و نیازمند تخصص و ابزار و دستگاه های مخصوصی می باشد. و این کار از عهده شخص غیر حرفه ای بر نمی‌آید. تخلیه چاه در گذشته به مراتب سخت تر از امروزه بود به طوری که برای انجام کار تخلیه فردی را به داخل چاه فرستاده تا عمل پاکسازی را انجام دهد. امروزه این کار توسط دستگاه های مختلفی به انجام می رسد اما این بدان معنا نیست که تخلیه چاه امروزه به آسانی انجام می پذیرد. بلکه برای عمل به این کار نیز نیاز به تجربه و تخصص می باشد. با توجه به اینکه در بسیاری از شهرها سیستم فاضلاب راه اندازی گشته دیگر نیازی به حفر چاه وجود ندارد اما هنوز مناطقی در شهر ها و روستاها وجود دارند که از سیستم فاضلاب بی بهره اند و برای دفع فضولات نیاز به حفر چاه دارند. یک چاه هر قدر با دقت و بزرگی و… حفر گردد در نتیجه روزی پر خواهد شد و این بدترین اتفاق ممکن برای ساکنین می باشد. اما نگرانی و ناراحتی بی مورد کاری از پیش نمی برد بجای آن شما می توانید با شرکت لوله بازکنی تهران بزرگ تماس گرفته، تکنسین ها و کارشناسان مجرب همراه با تجهیزات کامل را در اسرع وقت در محل برای رفع مشکل داشته باشید. آسودگی و رفع مشکل شما آرزوی ماست.

مراحل تخلیه چاه

اولین گام برای تخلیه چاه تماس با شرکت مطمئن و حرفه ای در این زمینه می باشد. بعد از تماس تقریبا شما بیشتر کار را به انجام رسانده اید چرا که دیگر نوبت سرویس کاران می باشد که به انجام وظیفه بپردازند.

اگر اطلاعی از اینکه درب چاه کجا قرار دارد، ندارید نگران نباشید این مشکل نیز به راحتی به وسیله دستگاه مخصوص که کارشناسان ما به همراه دارند حل خواهد شد. بعد از پیدا کردن درب چاه تخلیه فاضلاب به وسیله پمپ لجن کش انجام می گیرد و تمامی فضولات به داخل تانکر مخصوص هدایت می شود. در مرحله بعد لایروبی و در آوردن جامدات درون چاه انجام می گیرد که این کار نیز توسط فرد متخصصی (مقنی) که به داخل چاه فرستاده می شود، به انجام می رسد. به سبب اینکه چشمه های دفع آب با خاک و لجن گرفته شده، واجازه ورود مایعات را نمی دهد بعد از لایروبی، نوبت به تراش کف چاه می رسد. در مرحله آخر با توجه به صلاحدید مقنی و کارشناس عمل کول گذاری (چاه سازه ای بتنی برای محکم تر کردن و جلوگیری از ریزش چاه در آینه انجام می گیرد) انجام می شود.

بعد از اتمام کار در داخل چاه، در قسمت بالایی که برای ورود به آن تخریب شده، طوقه چینی قرار داده تا درب آن کاملا بسته گردد. و از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

هزینه تخلیه چاه

هزینه تخلیه چاه با توجه به سرویس های انجام یافته محاسبه می گردد. هزینه چاه هایی که به انجام تمامی خدمات نیاز دارند از جمله لایروبی و کول گذاری و طوقه چینی و … مسلما با چاه هایی که فقط به تخلیه فضولات به وسیله پمپ لجن کش انجام می پذیرد، متفاوت است. حجم و نوع دستگاه و تانکر مورد استفاده، تعداد سرویس کاران، متراژ شیلنگ و … در اتمام کار نیز در تعیین قیمت تاثیر گذار می باشد. برآورد قیمت ها اکثرا قبل از انجام کار، فقط در شرایطی ممکن است که کاملا مشخص باشد که چه اقداماتی قرار است به انجام برسد. تعیین قیمت در اکثر اوقات امکان پذیر نیست. اما کارشناسان متخصص می توانند قیمت را به صورت تقریبی تخمین بزنند.

تجهیزات تخلیه چاه شرکت لوله بازکنی بزرگ تهران

تانکر 6000 لیتری و 8000 لیتری

پمپ لجن کش و ساکشن

استفاده از بروزترین ابزار آلات

استفاده از نیروی کار با تجربه و متخصص در این زمینه

تخلیه مکانیزه چاه به صورت ۱۰۰% تضمینی

لایروبی و درآوردن جامدات توسط مقنی

تشخیص درب چاه توسط دستگاه مخصوص

طوقه چینی و کول گذاری برای جلوگیری از ریزش چاه

داشتن کادر مجرب و آزموده با اخلاق، همراه با ارائه خدمات به صورت شبانه روزی

چگونه درب چاه فاضلاب را پیدا کنیم؟

زمانی که شما با پس زدن آب و فضولات در توالت یا پس زدن آب و کف صابون در کفشوی حمام روبه رو شدید. لازم است که با شرکت مورد اعتمادی برای یافتن مشکل تماس حاصل کنید. پس از این که کارشناس پر بودن چاه فاضلاب را با عمل فنر زنی تشخیص داد، پیدا کردن محل چاه را نیز به آنها بسپارید. آنها با استفاده از تخصص و داشتن تجهیزات به راحتی این کار را انجام خواهند داد.

عمر مفید چاه

عمر مفید چاه بستگی به جنس خاک، ساختمان، حجم چاه کنده شده و … دارد. اگر چه بعد از هر سرویس تخلیه چاه، به مرور عمر آن نیز کاهش می یابد.

برای حذف چاه فاضلاب قدیمی و فرسوده باید چه کنیم؟

هنگامی که در یافتیم چاه فاضلاب دیگر قادر به کارایی نمی باشد و استفاده از آن بجای اینکه سبب بهبود اوضاع گردد، همه چیز را بدتر از پیش کرده و باعث خسارت های زیادی می شود. در این صورت ما باید اقدام به پر کردن چاه نماییم. بهترین روش در این خصوص ابتدا تخلیه چاه به صورت کامل توسط پمپ و سپس پر کردن آن با خاک یا مصالح ساختمانی می باشد.

برای ایمن سازی چاه چه باید کرد؟

پس از عملیات تخلیه چاه دیواره های آن سست شده و احتمال ریزش آن بالا می رود برای جلوگیری از این کار باید عمل طوقه چینی انجام گیرد تا علاوه بر ایمنی چاه، ایمنی ساکنان منزل نیز تضمین گردد.

تخیله به موقع چاه چه مزایایی دارد؟

برای اقدام به تخلیه چاه و جلوگیری از ریزش و سایر خطرات آن بایست دوره های معینی را برای تخلیه آن در نظر بگیریم. و همچنین استفاده از درب های استاندارد فاضلابی نیز بسیار توصیه می گردد. زیرا رعایت این موارد از سرزیر شدن چاه و همچنین ریزش داخلی آن جلوگیری نموده و خطر مالی و جانی را کاهش می دهد.

عوامل موثر بر عمر چاه

قطر چاه فاضلاب

عمق چاه فاضلاب

جنس خاک محل حفر چاه

میزان حجم فاضلابی که به چاه وارد می شود

چگونگی ساخت دیواره های چاه

ایجاد چاه کمکی

این یکی از روش هایی می باشد که زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد. اما برای کمک به بر جای ماندن چاه فعلی بسیار کمک کننده می باشد. عمل به این روش نیز باید زیر نظر کارشناس مربوطه و به تایید متخصص صورت گیرد. انجام این مورد بدین گونه است که در نزدیکی چاه فعلی، چاه دیگری حفر کرده و لوله ای مابین این دو چاه برای انتقال مایعات قرار می دهند. این روش در مواقعی انجام می شود که چاه اولیه ظرفیت و توانایی کارکرد را دارد. اما به سبب میزان حجم ورودی فاضلاب، سریعا پر می گردد. با حفر چاه کمکی ظریفیت حجم پذیری چاه را دو چندان می شود. ناگفته نماند که راه ورودی فاضلاب چاه جدید فقط از طریق چاه اولی می باشد که به عنوان دستیار کمک می کند.اثین به صورتی است که فقط مایعات قادر هستند به چاه دوم انتقال یابند و جامدات و سایر مواد همچنان در چاه اولی باقی می مانند.

چرا لوله باز کنی بزرگ تهران

لوله بازکنی بزرگ تهران در ارائه انواع خدمات لوله کشی، تعمیر، تخلیه چاه، رفع گرفتگی لوله، لوله بازکنی و … همواره در کنار شما عزیزان می باشد این مجموعه علاوه بر قدمت بالایی که در ارائه خدمات دارد مجهز به کارکنان و کارشناسان مجرب و متخصص می باشد که برای رفع مشکلات شما نهایت تلاش خود را می کنند. به علاوه تمامی کادر این مجموعه بسیار با انضباط بوده و کاملا به اصول اخلاقی پایبندند. تمامی کادر متخصص ما دارای سوابق کاری درخشان و بدون سوء سابقه می باشند. و برای جلب رضایت شما نهایت سعی خود را می کنند. ضمن اینکه اگر در خصوص ارائه خدمات با کادر مورد نظر یا نحوه ارائه خدمات به مشکل برخوردید می توانید پشتیبانی را از این جریان باخبر سازید تا در آن واحد اقدامات لازم را به عمل آورد.

شرکت لوله بازکنی تهران بزرگ به تمامی نقاط تهران ظرف مدت 30 دقیقه بعد از تماس، سرویس کار مورد نظر را برای ارائه خدمات اعزام می کند. فقط کافی است با شماره ای که در پایین صفحه قرار داده شده، تماس حاصل فرمایید.

نقاط تحت پوشش شرکت لوله بازکنی تهران بزرگ

شرق تهران

تهران پارس، حکیمیه، نارمک، هنگام، هروری، علم وصنعت، فرجام، سراج، شمس آباد، مجیدیه، شمیران نو، قنات کوثر، شیان، لویزان، وحیدیه، مجیدیه جنوبی، تسلیحات، فدک، هفت حوض، دردشت، صفا، زاهد گیلانی، دهقان، اشراقی، حافظیه، پیروزی، تهران نو، دماوند، نیروهوایی، نبرد، تاکسیرانی، پاسدارگمنام، شیوا، شهید محلاتی، پرستار، آهنگ، افراسیابی شمالی، ابوذر، سیزده‌آبان، فرزانه، سرآسیاب دولاب، ۱۷شهریور، نامجو، میدان سپاه، میدان امام حسین، سبلان.

شمال تهران

تجریش، دربند، ازگل، اقدسیه، زعفرانیه، اوین، شهرک نفت، چیذر، درآباد، ولنجک، فرمانیه، فرشته، قیطریه، کاشانک، دزاشیب، سوهانک، آجوادینه، الهیه، نیاوران، کامرانیه، اختیاریه، ونک، میرداماد، ولیعصر، ظفر، قلهک، دروس، دولت، دیباجی، پاسداران، جردن، سید خندان، پونک، شهرزیبا، فرحزاد، شهران.

جنوب تهران

افسریه، مسعودیه، کاروان، مشیریه، خاورشهر، پاکدشت، شوش، راه آهن، کیانشهر، شهرک بروجردی، جوادیه، نازی آباد، یاخچی‌آباد، عبدل آباد، علی آباد، متروشهرک شریعتی، خانی آبادنو، نعمت آباد، فلاح، خزانه، مولوی، منیریه، شهرری، ۱۳آبان، دولت اباد، خاوران.

غرب تهران

سعادت آباد، شهران، شهرک زیبا، شهرک غرب، شهرک آزادی،آزادشهر،شهرک دریا،باغ فیض،شمشیری،شهرک غرب، بلوارفردوس، دریا نو،ستارخان، استاد معین، صادقیه پونک،  تهرانسر، چیتگر، زیبا شهر، دهکده المپیک.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید