رفع گرفتگی لوله

گرفتگی سینک آشپزخانه یا حمام اغلب می توان با چند راه حل ساده مانند لوله بازکن خانگی یا ترکیبی از سرکه و جوش شیرین برطرف کرد. اما زمانی که انسداد در لوله های زهکشی اصلی ریشه دارد، مشکل کمی پیچیده تر می شود. در چنین مواقعی است که شما، خود به تنهایی از عهده رفع گرفتگی لوله برنمی آیید و نیاز به متخصص در این زمینه و حل مشکل دارید.

اکثر سیستم های لوله کشی گرفتگی ایجاد می کنند هیچ راهی برای جلوگیری از آن وجود ندارد. در بخش زیر گزینه هایی برای رفع و جلوگیری هر چه بیشتر لوله ها ارائه می دهیم با ما همراه باشید.

تعمیر و نگهداری و پیشگیری

اگر تا به حال به فکر تمیز کردن لوله یا نگهداری از آن نبوده اید بهتر است از همین امروز دست به کار شوید. بدون رعایت نکات بخصوصی شما بیشتر در معرض گرفتگی لوله ها خواهید بود. اگر هنوز گرفتگی لوله را تجربه نکرده اید، از هم اکنون برنامه تعمیر و نگهداری را شروع کنید با این کار می توانید عمر مفید سیستم لوله کشی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

شناسایی گرفتگی

اگر علائمی مانند پشتیبان گیری ضعیف، تخلیه کند، یا بوی بد را در سیستم زهکشی خود دارید، به این معنی است که سیستم شما دیگر آنطور که برای عملکرد طراحی شده است، کار نمی کند. به طور معمول دو نوع گرفتگی وجود دارد؛ گرفتگی یکباره که به صورت ناگهانی با فرو رفتن چیزی به لوله و گیر کردن در آن، اتفاق می افتد و گرفتگی تدریجی که به مرور و با جمع شدن خرده ریزه ها و روی هم انباشته شدن لجن و … به وجود می آید.

تمیز کردن لوله

روش‌های مختلفی به قصد از بین بردن انسداد به انجام می رسد، به طور مثال جت هیدرولیک که از جریان آب با فشار بالا برای از بین بردن هرگونه انسداد و تمیز کردن آن استفاده می‌شود، هیدرو جت برای فواصل طولانی تر و لوله های بزرگتر بهتر عمل می کند، اما خطر آسیب رساندن به سیستم های لوله کشی قدیمی و تخریب شده را نیز به همراه دارد. اما برای داخل لوله های کوتاه استفاده از لوله بازکن های فنری بهترین راهکار است.

در هر صورت، رفع گرفتگی لوله به همان اندازه که برای شما مهم است انجام آن توسط متخصص کاربلد مهم تر می باشد. بنابراین فردی را استخدام کنید که در تشخیص و رفع گرفتگی زهکشی باتجربه باشد، زیرا مطمئناً در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود.

تعویض لوله ها

چنانچه سعی کرده اید گرفتگی لوله ها را از بین ببرید و متوجه شده اید که انسداد همچنان باز می گردد، به احتمال زیاد مشکل سیستمیک دارید که نیاز به راه حل جدی تری دارد. در چنین مواقعی، گام بعدی مناسب این است که خطوط خود را به صورت بصری بازرسی یا در صورت نیاز با دوربین بررسی نمایید تا ببینید چه نوع انسداد یا شکستگی ممکن است داشته باشید، این مشکل در کجا قرار دارد و آیا قابل تعمیر است.

اگر به نظر می رسد مشکلات لوله ها و گرفتگی بسیار بزرگتر از آنچه که فکرمی کردید، می باشد و نیاز به تعویض دارید و این مشکلات سیستمیک یا غیر قابل تعمیر هستند، باید در خصوص تعویض آنها وارد عمل شوید.

ابزاری که در رفع گرفتگی لوله به کار می روند

پاکسازی زهکشی کفی با فنر

در بسیاری از زیرزمین‌ها، گاراژها و … فاضلاب‌های کفی وجود دارد. با گذشت زمان، این زهکش ها مقادیر زیادی کف صابون، پرزهای لباسشویی، شن و ماسه و باکتری های لزج را جمع می کنند که در داخل لوله فاضلاب طولانی متبلور می شوند.  برای رفع گرفتگی لوله با سختی زیاد، به لوله بازکن فنری برقی نیاز دارید.

دستگاه های فنری موتوری می توانند هم سیمی و هم بی سیم باشند. این موتور به لوله‌کش قدرت و سرعت بیشتری می دهد. این فنرها دارای تغذیه خودکار هستند که حرکت کابل را تسهیل می کند با یک دکمه، لوله کش می تواند به راحتی کابل را از طریق لوله عبور دهد و به همان راحتی پس از باز شدن لوله، آن را جمع کند.

پیستون

پیستون اغلب برای باز کردن گرفتگی توالت ها استفاده می شود. با این حال، می توان از آنها برای رفع گرفتگی های سبک در سینک ها و دوش ها نیز استفاده کرد. یک لوله کش ممکن است ابتدا سعی کند با یک پیستون گرفتگی فاضلاب را باز کند.

اگر مکل گرفتگی با این وسیله رفع نشد، نشان دهنده گرفتگی سنگین تر است و به ابزار دیگری نیاز می باشد.

هیدرو جت

برای سخت ترین گرفتگی ها، یک لوله کش ممکن است از هیدرو جت استفاده کند. این ابزار آب تحت فشار را از طریق لوله ها می فرستد تا گرفتگی زهکشی ها را از بین ببرد. این ابزار اغلب سریعتر و کارآمدتر از فنر تخلیه معمولی است. جت‌های هیدرولیک گرفتگی را از بین می‌برند، اما برای تمیز کردن فاضلاب نیز مؤثر هستند.

آب با فشار بالا به پاکسازی دیواره های لوله کمک می کند. بنابراین، این ابزار نه تنها گرفتگی زهکشی را برطرف می کند، بلکه احتمال گرفتگی و خوردگی لوله را در آینده یا از آسیب جدی تر آن جلوگیری می کند.

درمان های خانگی برای رفع گرفتگی زهکشی ها

علیرغم مقدار ابزار تمیز کردن فاضلاب لوله کش، برخی از لوله کش ها از ابزارهایی استفاده می کنند که می توان در خانه پیدا کرد. ترکیبی از جوش شیرین و سرکه یک واکنش حباب ایجاد می کند که می تواند باعث شل شدن گرفتگی شود.

پس از استفاده از جوش شیرین و سرکه، بهتر است زهکش را با آب داغ بشویید. این کار به حذف گرفتگی باقی مانده از لوله ها کمک می کند.

رسیدگی به مشکلات لوله

گرفتگی زهکشی ها می تواند مشکلات ساختاری بزرگی را برای خانه شما ایجاد کند و حتی می تواند منجر به بیماری های جسمی گردد. شاید گاهی اوقات بخواهید به تنهایی با گرفتگی لوله ها مقابله کنید، اما ممکن است مشکل را بدتر کند. همانطور که می بینید، زهکشی های مسدود شده به مجموعه وسیعی از ابزارها و همچنین افراد حرفه ای آموزش دیده در استفاده از آنها نیاز دارند.

اگر مشکوک به گرفتگی فاضلاب هستید، کارشناسان برای بازکردن گرفتگی فاضلاب آموزش دیده با تجهیزات کامل می توانند به آسانی و بدون ایجاد مشکلات متعدد دیگری، آن را رفع نمایند. مهمتر از آن، لوله کش های حرفه ای می توانند تعمیر و نگهداری منظم و توصیه هایی را برای ایمن نگه داشتن خانه شما از مشکلات لوله کشی آینده را ارائه دهند.

لوله بازکنی تهران بزرگ

لوله بازکنی تهران بزرگ یکی از بزرگترین مجموعه ها با تجهیزات کامل و کارشناسان آزموده آماده خدمات رسانی به شما همشهریان عزیز در تمام نقاط تهران می باشد. این شرکت با داشتن کادری که برای انجام تمامی خدمات از جمله خدمات لوله کشی، تخلیه چاه، حفر چاه و … دوره های آموزشی دیده و بر طبق اخلاق و اصول رفتار نموده و در صورت نیاز فقط با یک تماس اعضای تیم ما را در کمتر از نیم ساعت در محل مذکور اعزام نمایید.

نقاط تحت پوشش شرکت لوله بازکنی تهران بزرگ

شرق تهران

تهران پارس، حکیمیه، نارمک، هنگام، هروری، علم وصنعت، فرجام، سراج، شمس آباد، مجیدیه، شمیران نو، قنات کوثر، شیان، لویزان، وحیدیه، مجیدیه جنوبی، تسلیحات، فدک، هفت حوض، دردشت، صفا، زاهد گیلانی، دهقان، اشراقی، حافظیه، پیروزی، تهران نو، دماوند، نیروهوایی، نبرد، تاکسیرانی، پاسدارگمنام، شیوا، شهید محلاتی، پرستار، آهنگ، افراسیابی شمالی، ابوذر، سیزده‌آبان، فرزانه، سرآسیاب دولاب، ۱۷شهریور، نامجو، میدان سپاه، میدان امام حسین، سبلان.

شمال تهران

تجریش، دربند، ازگل، اقدسیه، زعفرانیه، اوین، شهرک نفت، چیذر، درآباد، ولنجک، فرمانیه، فرشته، قیطریه، کاشانک، دزاشیب، سوهانک، آجوادینه، الهیه، نیاوران، کامرانیه، اختیاریه، ونک، میرداماد، ولیعصر، ظفر، قلهک، دروس، دولت، دیباجی، پاسداران، جردن، سید خندان، پونک، شهرزیبا، فرحزاد، شهران.

جنوب تهران

افسریه، مسعودیه، کاروان، مشیریه، خاورشهر، پاکدشت، شوش، راه آهن، کیانشهر، شهرک بروجردی، جوادیه، نازی آباد، یاخچی‌آباد، عبدل آباد، علی آباد، متروشهرک شریعتی، خانی آبادنو، نعمت آباد، فلاح، خزانه، مولوی، منیریه، شهرری، ۱۳آبان، دولت اباد، خاوران.

غرب تهران

سعادت آباد، شهران، شهرک زیبا، شهرک غرب، شهرک آزادی،آزادشهر،شهرک دریا،باغ فیض،شمشیری،شهرک غرب، بلوارفردوس، دریا نو،ستارخان، استاد معین، صادقیه پونک،  تهرانسر، چیتگر، زیبا شهر، دهکده المپیک.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید