انجام خدمات لوله کشی سرد و گرم

خدمات لوله کشی آب سرد و گرم

لوله کشی سرد و گرم یکی از ضروریات زندگی می‌باشد که هر مکانی باید مجهز به آن باشد. برای برقراری این سیستم اشخاص خود نمی‌توانند اقدام کنند و نیاز به لوله کش متخصص می‌باشد تا کارها را در کوتاه ترین زمان ممکن با بهترین کیفیت به انجام برساند. همچنین لوله کشی نیز مانند سایر خدمات نیاز به رعایت یک سری نکات می‌باشد که به ذکر آن می‌پردازیم.

برای اینکه لوله ها بر یکدیگر تاثیر حرارتی نگذارند لوله کشی باید با فاصله چند سانتی متر از هم انجام شود. لوله ها و اتصالات باید از یک جنس بوده و به شکل منظم و اصولی کنار هم قرار بگیرند. امروزه انجام لوله کشی ها با انواع مختلف لوله ها و اتصالات مانند پلی پروپیلن (تک لایه، پنج لایه و تک لایه)، گالوانیزه و… به انجام می‌رسد.

البته نوع گالوانیزه طرفداران کمی دارد مگر در ساختمان های بلند که مدل پلی پروپیلن جوابگو نمی‌باشد. برای اجرای لوله کشی نیز مدل های متفاوتی از جمله؛ روش کلکتوری، انشعابی، کنتور مجزا، زیرسقفی، روکار و توکار انجام می‌شود. در ساختمان هایی که دارای موتورخانه هستند لوله ها از سمت موتورخانه به سمت واحدها کشیده می‌شوند.

شرکت لوله بازکنی تهران بزرگ در راستای تکمیل خدمات خود خط نصب و انجام خدمات لوله کشی را نیز به انواع خدمات ارائه شده اش می‌افزاید. خدمات لوله کشی سرد و گرم شرکت لوله بازکنی تهران بزرگ با کیفیتی بالا و کاملا تضمینی این خدمات را ارائه می‌دهد.

انواع خدمات لوله کشی آب سرد و گرم

نصب و راه اندازی پمپ آب ساختمان

لوله کشی مخزن ذخیره موتورخانه

لوله کشی مخزن ذخیره پشت بام ساختمان

کلیه لوله کشی سرد انتقال به واحدها

لوله کشی سرد محیطی آشپزخانه، سرویس بهداشتی توالت و حمام

کلیه لوله کشی های موتورخانه

لوله کشی و انواع آن

لوله کشی با متد سنتی

لوله کشی سرد و گرم از قدیم مرسوم بوده و هنوز هم از آن استفاده می‌گردد. روش کار این سیستم بدین گونه است که آب با رفت و برگشت به سیستم موتورخانه و یا پکیج مستقیما وارد لوله ها می‌گردد.

لوله کشی با متد کلکتوری

روش کلکتوری برخلاف روش سنتی که آب بعد از خروج وارد لوله ها می‌شود فرق دارد. در این روش ابتدا وارد کلکتور گشته و سپس به وسیله شیرهایی که به آن ها نصب شده در سیستم پخش می‌شود. این روش یکی از روش های جدید و مدرن محسوب می‌گردد که سبب تقسیم یکنواخت آب در تمامی قسمت ها می‌شود.

لوله کشی برگشت آب گرم مصرفی

این نوع لوله کشی به گونه ای است در هنگام بازکردن شیر آب دیگر نیازی به صبرکردن برای گرم شدن آب ندارید و آب گرم با باز کردن شیر آب به صورت آنی در دسترس خواهد بود. لوله برگشت آب گرم قبل از محل نصب به شیر آلات و نقطه پایانی لوله برگشت محل نصب، شیر فلکه ورودی واحد یا رایزر لوله برگشت به منبع آب گرم موتورخانه است. سایز بندی این لوله نیز به اندازه بقیه لوله ها ( گرم و سرد) و در موازات آنها قرار دارد.

لوله کشی از آبگرمکن و پکیج شوفاژ دیواری

در بسیاری از ساختمان ها نقطه شروع لوله کشی از پکیج یا آبگرمکن می‌باشد و سپس بین لوله کشی مکان های دیگر تقسیم می‌گردد. در این نوع لوله کشی ها اگر از پکیج صورت بگیرد لوله کشی گرمایشی رادیاتورها در کنار لوله های آب سرد و گرم مصرفی قرار می‌گیرد.

چه زمانی لوله کشی روکار بهتر از لوله کشی تو کار است؟

در مواردی که در ساختمان، ساخت و ساز به پایان رسیده، انجام لوله کشی توکار بسیار پر هزینه می‌باشد. بعلاوه به قسمت های مختلف ساختمان نیز امکان آسیب زدن وجود دارد. در این وضعیت انتخاب لوکشی به شیوه روکار بهترین گزینه می‌باشد چرا که در صورت وجود مشکل و خرابی به آسانی متوجه مسئله شده و به راحتی قابل تعمیر است.

تشخیص لوله آب سرد و گرم

لوله سمت راست حاوی آب سرد و لوله سمت چپ نیز آب گرم می‌باشد این روشی استاندارد در لوله کشی ها است. البته گاهی اوقات شاید لوله کش ها به این مسئله اهمیت نداده و آن ها را جابه جا نصب کنند. و یا گاهی اوقات به دلیل اتصال اشتباه لوله آب سرد و یا لوله آب گرم نیز از هر دو لوله، مداوما آب سرد یا آب گرم جریان یابد که این مشکل بزرگ و آزار دهنده ای است.

برای تشخیص اینکه بدانیم دقیقا کدام لوله آب گرم و یا سرد است با دسترسی به شیر فلکه و لمس تنه آن و همچنین باز و بسته کردنش می‌توان پی به این موضوع برد که کدام لوله گرم و کدام سرد است.

نکات فنی و ایمنی

لوله کشی درست و اصولی باید از کوتاه ترین مسیر با کم ترین پیچ و خم انجام پذیرد .

از نصب لوله های آب و فاضلاب کنار هم خودداری گردد. ( در صورتی که مجبور به انجام این کار شدید باید فاصله مناسب و معینی در نظر گرفته شود.)

لوله کشی باید در نزدیکی دیوارها و سقف ها و تیغه ها انجام شود از لوله کشی به شکل کفی جدا خودداری نمایید.

لوله کشی ساختمان باید حتما به صورت عمودی باشد اگر به طور افقی بوده و زیر سقفی باشد باید در بالاترین ارتفاع ممکن قرار گیرد.

باید از انجام لوله کشی در کنار یا بالای سیستم های برقی جلوگیری کرد در صورتی که مجبور به انجام آن شدید حتما نصب قطره گیر در زیر لوله ها به انجام برسد تا از خطرات برق گرفتگی جلوگیری گردد.

سایر نکات لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان

لوله های نصب شده باید برابر نقشه باشد و تا حد امکان به صورت موازی و بدون خمیدگی باید انجام پذیرد.

از لوله کشی به موازات ساختمان و یا دیوارهای باربر خودداری شود.

کلیه لوله ها باید موازات هم کار شوند و فاصله مناسب و همچنین عایق کاری آن ها نیز رعایت گردد.

لوله های خارج از ساختمان باید در برابر یخ زدگی و … با ایزوله سازی طراحی و اجرا گردند.

لوازم گرمایشی در مجاورت لوله ها باید به گونه ای نصب شوند که احتمال انفجار و … نداشته باشد.

جنس لوازم لوله کشی باید با کیفیت و مرغوب انتخاب شود تا از شکستکی و خوردگی در امان باشند.

محل قرار گیری لوله ها باید به گونه ای باشد که اجزای دیگر ساختمان را تحت تاثیر قرار نداده و به مقاومت آن لطمه وارد ننماید.

کلیه لوله های افقی سرد و گرم و برگشت آب گرم مصرفی باید در یک شیب بوده تا در خروج آب از لوله ها به مشکل برنخورند.

بعد از اتمام کار لوله کشی باید انتهای سرباز لوله ها بسته گردد تا از ورود مواد خارجی به داخل لوله ها جلوگیری شود.

فاصله لوله های هر قسمتی متناسب بوده و به یک اندازه باشد.

بعد از اتمام کار انجام تست لوله ها به مدت 24 ساعت تحت فشار 10 اتمسفر انجام شود.

در مسیر ورود لوله ها به داخل ساختمان، نصب شیرفلکه تخلیه آب لازم است.

 لوله ها و اتصالات از هر جنسی که باشند، باید با اتصالات هم جنس خود متصل گردند به عنوان مثال لوله ها و اتصالات جوشی سیاه و گالوانیزه نباید به یکدیگر متصل شوند.

به هیچ وجه نباید خطوط لوله از داخل دود کش، کانال هوا، چاه آسانسور یا اتاق تابلوی برق عبور داده شوند.

قیمت لوله کشی آب سرد و گرم

هر یک از ما قبل از انجام عملیات می‌خواهیم بدانیم که قرار است چقدر برایمان هزینه بردارد یا به قول معروف چقدر آب بخورد. اما باید این موضوع روشن شود که لوله کشی به مانند سایر خدمات نیست که بتوان بدون بررسی و کارشناسی محل قیمت نهایی را اعلام کرد. فاکتورهایی که با توجه به آن هزینه برآورد می‌شود شامل:

حجم لوله کشی نسبت به تعداد واحدها و طبقات ساختمان

نوع سازه دیوار و استانداردهای رعایت شده در ساختمان سازی

توکار یا روکار بودن لوله کشی

نوع اتصالات و لوله ها

موقعیت، گزینه های نیاز به تعمیر در ساختمان و جابجایی های لازم

شرکت لوله بازکنی تهران بزرگ

شرکت لوله بازکنی تهران بزرگ با ارائه خدمات در زمینه های مختلف از جمله لوله کشی آب گرم و سرد به تمامی نواحی ساختمان با داشتن کادری مجرب و داشتن متخصص و کارشناسان حرفه ای حاضر به ارائه خدمات به تمامی نواحی تهران می‌باشد. شما عزیزان در صورت نیاز به خدمات، فقط با یک تماس، سرویسکار و کارشناس ما را در کمتر از 30 دقیقه به مکان مورد نظر اعزام نمایید. لازم به ذکر است؛ فرقی ندارد که در کدام نقطه از تهران زندگی می‌کنید شرکت ما آمادگی ارائه خدمات به تمامی نواحی تهران، با کادری متخصص و ویژه را دارا می باشد.

محله‌های تحت پوشش شرکت لوله بازکنی تهران بزرگ

شرق تهران

تهرانپارس، حکیمیه، نارمک، هنگام، هروری، علم و صنعت، فرجام، سراج، شمس‌آباد، مجیدیه، شمیران نو، قنات کوثر، شیان، لویزان، وحیدیه، مجیدیه جنوبی، تسلیحات، فدک، هفت حوض، در دشت، صفا، زاهد گیلانی، دهقان، اشراقی، حافظیه، پیروزی، تهران‌نو، دماوند، نیرو هوایی، نبرد، تاکسیرانی، پاسدار گمنام، شیوا، شهید محلاتی، پرستار، آهنگ، افراسیابی شمالی، ابوذر، سیزده آبان، فرزانه، سرآسیاب دولاب، ۱۷ شهریور، نامجو، میدان سپاه، میدان امام حسین، سبلان

محله شمال

 تجریش، دربند، ازگل، اقدسیه، زعفرانیه، اوین، شهرک نفت، چیذر، در آباد، ولنجک، فرمانیه، فرشته، قیطریه، کاشانک، دزاشیب، سوهانک، آجوادینه، الهیه، نیاوران، کامرانیه، اختیاریه، ونک، میرداماد، ولیعصر، ظفر، قلهک، دروس، دولت، دیباجی، پاسداران، جردن، سیدخندان، پونک، شهر زیبا، فرحزاد، شهران

جنوب تهران

افسریه، مسعودیه، کاروان، مشیریه، خاور شهر، پاکدشت، شوش، راه‌آهن، کیان‌شهر، شهرک بروجردی، جوادیه، نازی‌آباد، یاخچی‌آباد، عبدل‌آباد، علی‌آباد، مترو شهرک شریعتی، خانی‌آباد نو، نعمت‌آباد، فلاح، خزانه، مولوی، منیریه، شهرری، ۱۳ آبان، دولت‌آباد، خاوران

محله غرب

 سعادت‌آباد، شهران، شهرک زیبا، شهرک غرب، شهرک آزادی، آزادشهر، شهرک دریا، باغ فیض، شمشیری، شهرک غرب، بلوار فردوس، دریا نو، ستارخان، استاد معین، صادقیه پونک،  تهرانسر، چیتگر، زیبا شهر، دهکده المپیک.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید