چگونه از اسید لوله بازکن استفاده کنیم؟


رفع گرفتگی لوله با اسید لوله بازکن

استفاده از اسید لوله بازکن که ماده ای شیمیایی و اسیدی می باشد ترجیح اکثر خانوارها، برای باز کردن گرفتگی لوله های فاضلاب، می‌باشد. این ماده در انواع مختلف مایع و جامد موجود است که در صورت استفاده از آن سبب باز شدن سریع گرفتگی لوله ها می‌گردد. استفاده از این ماده به سبب عملکرد سریع و آسان در صورت گرفتگی لوله ها جزو اولین انتخاب های خانوارها است.

اسید لوله بازکن چگونه گرفتگی لوله را باز می‌کند؟

اسید لوله بازکن، اسیدی قوی و شیمیایی، با خاصیت خورندگی بالا می‌باشد. این اسیدها دارای انواع مختلفی هستند. برای باز کردن گرفتگی لوله می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب نموده و استفاده کنید. معمولاً اسید لوله بازکن علاوه بر اینکه سبب باز شدن لوله ها می‌گردد باعث از بین رفتن بوی بد فاضلاب و همچنین باعث از بین رفتن تخم حشرات موذی هم می‌شود. از مزیت های مهم دیگر اسید لوله بازکن می‌توان به از بین بردن لجن و یا حتی رسوبات لوله های فاضلاب نیز اشاره کرد.

با توجه به ویژگی های ذکر شده ریختن آن در لوله ها باعث باز شدن گرفتگی لوله ها می‌گردد. اما مشکل اصلی اینجاست که این اسید علاوه بر باز کردن گرفتگی لوله ها به خود لوله نیز آسیب می‌زند و با خورندگی سبب سوراخ شدن و تخریب لوله ها می‌شود. البته آسیب وارده در صورت استفاده به ندرت از این مواد به لوله ها، به قدری نیست که آن را از بین ببرد اما استفاده مداوم از این محلول های اسیدی مخصوص لوله بازکنی می‌تواند در لوله اثر کرده و آن را سوراخ نماید.

بعلاوه این محلول ها به سبب با داشتن خاصیت شیمیایی و اسیدی برای سلامتی انسان نیز مضر هستند. استنشاق و یا تماس این اسید ها با پوست می‌تواند مشکلات زیادی را برای سلامت انسان به وجود آورد. به همین سبب باید در حین استفاده از این مواد نکات ایمنی و فنی را تا حد امکان رعایت کرده و با نهایت دقت شروع به کار نماید. در صورتی که در برطرف کردن مشکل خود نتوانستید موفق عمل نمایید با مراجعه به ما (شرکت لوله بازکنی تهران بزرگ) می‌توانید با اطمینان کامل از حل مشکل خود باشید.

نحوه ریختن اسید در چاه فاضلاب

در وهله اول در هنگام خرید به این نکته دقت داشته باشید که اسید موردنظر با کارایی‌هایی که دارد برای حل مشکل شما مناسب است.

بعد از تهیه مواد حتماً بروشور و یا برچسب روی ظرف حاوی مواد را مطالعه کنید. قبل از کار با اسید لوله بازکن حتما به نکاتی مانند پوشیدن دستکش و استفاده از ماسک و در صورت امکان استفاده از عینک و همچنین لباس مخصوص، به کار برید. سپس بعد از مطالعه بروشور با توجه به نکات و نحوه استفاده نوشته شده در بروشور اقدام به استفاده از آن بکنید.

پس از ریختن اسید لوله بازکنی در لوله ها حتماً تهویه هوا را به کار بیندازید و در صورت امکان پنجره ها و درها را باز نگه دارید. در حدود نیم ساعت و یا بیشتر بعد از ریختن اسید باید صبر کنید تا با خاصیت خورندگی خود، گرفتگی لوله ها را باز کند. بعد از گشوده شدن لوله آب فراوانی به درون سینک یا لوله گرفته شده، بریزید.

ایرادات ریختن اسید در فاضلاب

محلول‌های اسیدی بازکننده لوله فاضلاب بیشتر سمی و شیمیایی بوده و بر روی پوست و تنفس افراد اثر نامطلوب دارد.

در صورت استفاده ناصحیح و عدم رعایت ایمنی از این مواد، خطر پاشیدن آن به دست، صورت و چشم ها را به همراه دارد.

اگرچه گرفتگی لوله فاضلاب با این مواد در کمترین زمان ممکن برطرف می‌شود اما به مرور زمان پوسیدگی و خرابی لوله‌های فاضلاب ساختمان را نیز به دنبال دارد.

این مواد در گرفتگی‌هایی مثل گیر کردن سیمان، گچ و… در لوله فاضلاب، تنها به ساختار لوله‌ها آسیب وارد می‌کند و مشکل گرفتگی لوله ها حل نمی‌شود.

در برخی مواقع به طور صد در صد منجر به باز کردن مسیر گرفتگی نمی‌شوند.

جلوگیری از گرفتگی لوله ها

نکاتی که برای جلوگیری از گرفتی لوله ها باید انجام داد:

به هیچ عنوان در هنگام شستن ظروف، باقی مانده های غذا را داخل سینک ظرفشویی نریزید.

جلوگیری از ورود آشغال های ریز به دورن لوله با استفاده از صافی سینک

استفاده از درپوش صافی دار بر روی درب لوله فاضلاب حمام ها برای جلوگیری از رفتن مو و … به داخل لوله ها

پس بعد از شستن ظروف از آب داغ برای دفع کردن انواع چربی ها از داخل لوله استفاده کنید.

و…

سایر کاربردهای اسید لوله بازکن

از اسید لوله بازکن به غیر از کاربرد رایج آن که رفع گرفتگی لوله استفاده می‌باشد، در مواردی از قبیل جلوگیری از پخش شدن بوی نامطبوع فاضلاب، رفع بوی بد حمام یا سرویس توالت فرنگی و … نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این موارد نیز می‌توانید از اسید لوله بازکن استفاده کنید. لازم به ذکر است که رعایت نکات ایمنی در استفاده از این مواد برای این موارد نیز باید رعایت شود.

نکات مهم در هنگام استفاده از اسید لوله بازکن

با توجه به این موضوع که ساخت این اسید از مواد شیمیایی بوده، در هنگام استفاده از آن باید نهایت دقت را به عمل آورد. این مواد را باید حتماً دور از دسترس کودکان نگهدارید

نگهداری این مواد در دمای بالا بسیار خطرناک بوده و خطر انفجار دارد.

اگر این مواد پوست شما را آلوده کند، باید حتما با آب فراوان شسته و در صورت نیاز به پزشک مراجعه کنید. ماده لوله بازکن یا هر مواد اسیدی دیگری را به هیچ عنوان با مواد سفیدکننده مخلوط نکنید.

ریختن اسید لوله بازکن در لوله ها از روش هایی خطرناک و نامطمئن برای بازکردن لوله های فاضلاب می‌باشد که عدم رعایت نکات ایمنی دراین‌خصوص منجر به خسارات جبران‌ناپذیری می‌کند.

هنگام به کار گیری از اسید لوله بازکن حتما از دستکش و ماسک و عینک استفاده نمائید .

به هیچ عنوان اسیدهای لوله بازکنی را به شکل غلیظ شده به کار نبرید. زیرا غلظت بالا منجر به پوسیدگی و تخریب لوله ها می‌گردد و به جای درست شدن کار، خراب‌تر می‌شود.

بجای استفاده از اسید لوله بازکن چکار کنیم؟

با توجه به مواردی که ذکر شد اگر در استفاده از مواد لوله بازکن شک دارید و نمی‌خواهید ریسک کنید. دنبال راه حل مطمئن و بی خطر برای گرفتگی لوله های فاضلاب هستید می‌توانید با شرکت لوله بازکنی تهران بزرگ برای حل این مشکل خود تماس حاصل نمایید. شرکت لوله بازکنی تهران بزرگ با داشتن کادری مجرب و با اخلاق برای رفع مشکلات شما، درخدمت است.

به علاوه در صورتی که هر چه تلاش کردید و با استفاده از مواد لوله بازکن نیز در بازکردن لوله فاضلاب خانه تان موفق نشدید نگران نباشید. تنها بایک تماس در هر جای تهران باشید می‌توانید از ما کمک بخواهید، ما سرویس کاران کارآزموده خود را در کم‌تر از نیم ساعت به محل مورد نظر شما اعزام می‌نماییم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید